Gęste, puszyste włosy to wizytówka niejednej kobiety. Jednak nie wszystkie z nas mogą cieszyć się takimi pięknymi włosami jak Shakira. Wiele z nas zastanawia się jak skutecznie powiększyć objętość swoich włosów. Jakie metody zastosować, by na naszej głowie falowały bujne i gęste włosy? Całe szczęście, że obecnie mamy odpowiednie sposoby, które pozwolą nam na powiększenie objętości włosów. Niekiedy jednak są one czasochłonne, ale warto poświęcić więcej czasu. Z pewnością nie pożałujemy. Bowiem będziemy cieszyć się gęstymi i  puszystymi włosami.

Kosmetyki powiększające objętość włosów

Jeśli cierpimy z baraku puszystości włosów to z pewnością mamy zbyt porowate włosy co jest związane z utratą przez nie elastyczności. Bardzo porowate włosy w zależności od panującej wilgotności powietrza, są nadmiernie wysuszone bądź zbyt chłoną wodę. W związku z tym dobrze jest znaleźć właściwy sposób na powiększenie objętości naszych włosów.  Jeśli chcemy powiększyć objętość naszych włosów zawsze sięgamy po kosmetyki i preparaty stworzone do tego celu. Są to przede wszystkim szampony, pianki, a także lakiery. Wymienione kosmetyki są skuteczne, ponieważÂ  zawierają cenne proteiny oraz ceramidy. Sprawiają, że elastyczność naszych włosów ulega znacznemu powiększeniu. Przedstawiają one działanie ochronne w stosunku do niekorzystnych warunków atmosferycznych. Gdy się zdecydujemy na szampon dodający objętości naszym włosom, to dobrze byłoby gdyby to był szampon, a nie szampon z odżywką. Dlatego, że taki szampon z odżywką może znacznie obciążyć nasze włosy. To z kolei nie jest pomocne dla uzyskania powiększonej objętości włosów. Dobrym wyborem spośród produktów powiększających objętość włosów są tak zwane termoprodukty. Ich zadanie polega na działaniu ochronnym podczas suszenia strumieniem gorącego powietrza, a także wzmacnianie i powiększanie objętości. Obecnie na rynku kosmetycznym dostaniemy dosyć sporo takich kosmetyków i preparatów, które wpłyną na powiększenie objętości włosów. Możemy zakupić między innymi szampony nadające objętości , bądź zwiększające objętość włosów, a także szampony nadające objętości włosom słabym i cienkim.

Zabiegi w salonie fryzjerskim

Odpowiednio przeprowadzona pielęgnacja w warunkach domowych, z pewnością zapewni naszym włosom właściwą objętość i puszystość. Jednakże niejedna z nas powinna przynajmniej raz na jakiś czas pozwolić sobie na zabiegi pielęgnacyjne w gabinecie fryzjerskim. Dobry  fryzjer  z pewnością nam pomoże w uzyskaniu dodatkowej objętości włosów. Może on bowiem zastosować kilka sprytnych trików, które pozwolą na uzyskanie efektu push – up. Takie triki zapewnią naszym włosom optyczne zwiększenie objętości.  Zastosowanie odpowiedniego cięcia włosa pozwoli na uzyskanie zadowalającego efektu. Najbardziej pożądane będą fryzury, które wykorzystują proste cięcie włosów. Najlepiej również zrezygnować z mocnego cieniowania. Natomiast, jeśli chodzi o maksymalną długość włosów to odpowiednia będzie do ramion. Godną polecenia fryzurą będzie znany wszystkim bob.

Rewelacyjne efekty powiększenia objętości włosów daje rozjaśnienie włosów o jeden – dwa tony. Doświadczona fryzjerka użyje do tego celu najprawdopodobniej trwałej farby. Z kolei tonery nie są wskazane do zwiększenia objętości naszych włosów. Z tego względu, że osiadają one na włosach, co może przyczynić się do ich obciążenia.

Dla powiększenia objętości włosów możemy także przeprowadzić trwałą. Do wyboru mamy kilka wersji. Współcześnie loki mogą być różnej średnicy oraz mogą przybierać różne kształty. Do  powiększenia objętości włosów możemy także zastosować taki zabieg, który pozwoli na odbicie włosów u nasady. Natomiast nie zmieni ich faktury.Istotne jest, abyśmy skorzystali z profesjonalnego salonu fryzjerskiego. Ponieważ ryzyko wystąpienia uszkodzeń nadal istnieje, mimo że kosmetyki dzisiaj używane są nieco łagodniejsze. 

Pozostałe sposoby na powiększenie objętości włosów

Proponowaną metodą dodającą objętości naszym włosom jest zastosowanie płukanki z piwa i wody mineralnej. Zawarty w piwie chmiel powoduje, że włosy są puszyste i bardziej nabłyszczone. Z kolei woda mineralna wypłukuje z włosów resztki szamponu oraz odżywki. Jeśli chodzi o zapach, jaki pozostawić może piwo, to nie mamy się czym martwić, gdyż znika on zaraz po wysuszeniu.  Po umyciu włosów trzeba je wysuszyć. Przy tej czynności dobrze jest zastosować się do zasad jakie wykorzystują fryzjerzy.  Suszenie włosów powinno odbywać się pasmami, zaczynając od spodu głowy. Istotne jest także skorzystanie z okrągłej szczotki, na którą nawijane są pasemka włosów. I w taki sposób suszymy włosy, nie zastawiać ich niedosuszonych, ponieważ mogą ulec opadnięciu. Używając suszarki do suszenia, należy pamiętać o trzymaniu jej w odpowiedniej odległości, to jest około 15 – 20 centymetrów.

Sądząc po ilości informacji można wnioskować, że dla powiększenia objętości włosów możemy wykorzystać wiele sposobów. Czy będą to domowe metody, czy zabiegi wykonane w salonie fryzjerskim, zdecydujmy same.

Najlepsze witryny w Internecie