Kartki imieninowe to jeden z wielu sposobów na przekazanie przyjaciołom i najbliższej rodzinie życzeń z okazji święta ich imienia. Nie każdy ma możliwość złożyć powinszowania osobiście, dlatego korzystamy z usług poczty lub portali internetowych gdzie znaleźć można mnóstwo kolorowych i zabawnych kartek na każdą okazję.

Co więcej kuszą zabawnymi animacjami, ciekawymi i oryginalnymi wierszowanymi życzeniami. Ich ogromną zaletą jest to, że można je wybierać i wysyłać bez ruszania się z domu i to zupełnie za darmo. Niektóre portale wymagają zarejestrowania się a przy każdym wysyłaniu kartki zalogowania się i to wszystko. Kartka dochodzi niemal natychmiast po wysłaniu do adresata, który może ją obejrzeć. Obecnie wszystko można znaleźć w Internecie e-kartki na imieniny, życzenia imieninowe, zabawne animacje a nawet znaczenie poszczególnych imion.

Każde z nich ma swoją etymologię a imienniki podają także jakimi cechami obdarzone są osoby noszące określone imię. Czasami rodzice wybierający imię dla swego dziecka kierują się takimi informacjami. Wybór imienia tylko pozornie może wydawać się łatwy, wiele osób kieruje się panującą modą oraz imieninami, które są najbliżej dnia urodzenia dziecka. To ważna rzecz bo kiedy podrośnie będzie mogło samo wybrać kiedy chce świętować imieniny. Niektóre imiona pojawiają się tylko raz w kalendarzu tak więc nie zawsze jest wybór. Mimo wszystko w naszej kulturze istnieje zwyczaj składania sobie życzeń przy tej okazji tak więc kartki trzeba wysyłać, do dziadków, rodziców, znajomych i przyjaciół.

Najlepsze witryny w Internecie